Kamatperiódus

A kamatperiódus az az időszak a kölcsön futamidején belül, ami alatt a kölcsön kamata és így a törlesztőrészlete sem változik.

Fix kamatozású hitelek esetén a kamatperiódus hossza megegyezik a futamidő hosszával, és a hitel törlesztőrészlete végig változatlan marad.

A személyi kölcsönök és néhány kamattámogatott hitel kamata végig fix, de a lakáshitelek, jelzáloghitelek is több kamatperiódusból állhatnak.

A kamatperiódust rögzítheted hosszabb időre, általában 5, 10, esetleg 15 éves kamatperiódusú hitelek közül választhatsz.

Egy 20 éves futamidejű, 5 éves kamatperiódusú hitel esetében a kamatperiódus 5 évig tart, ezalatt a hitel kamata nem változhat, és a 20 éves futamidő alatt négy kamatperiódus van.

Változó kamatozású hitelek esetében a kamatperiódus egészen rövid, akár 3 hónapos is lehet, és egy 20 éves hitel 80 kamatperiódusból áll.

Minél hosszabb időre fixálod a kamatot, azaz minél kevesebb kamatperiódusból áll a futamidő, a hitel kamata annál magasabb.

Általában ennek ellenére is megéri minél hosszabb időre fixálni a kamatot, mert a különbség nem túl nagy, és így csökkentheted a kamat növekedéséből adódó kockázatot, azaz a hitel annál biztonságosabb és kiszámíthatóbb is. Kevesebb kamatperiódus esetén a kamatkockázatot a bank nagyobb mértékben viseli, több kamatperiódus esetén pedig hitelfelvevőként te vállalsz több kamatkockázatot.

Lakáshitel 10 évig fix kamattal
  • Kezdeti költségekre vonatkozó díjkedvezmények
  • Futamidő: 10-30 év 10 éves kamatperiódussal
  • THM: 7,06-7,09%
  • Díjmentes törlesztőszámla a hitelhez
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Lakáshitel kiváltás költségeit számolja ki egy adós számológéppel
    Lakáshitel

    Lakáshitel kiváltás - kalkulátor és feltételek

    Régebben vettél fel egy olyan lakáshitelt, amit most már lecserélnél egy kedvezőbbre? Netán a mostani hitel kamata nemsokára emelkedni fog és szeretnéd befixálni magad jó pár évre? Segítünk! Megmutatjuk, hogy most hitelkiváltásra milyen hiteleket kínálnak a bankok és a kedvezményes ajánlatok feltételeit is elmondjuk.

    frissítve: 2024. május 6.
  • Hiteligénylők tárgyalnak bankfiókban arról, hogy mennyi hitel fér bele a jövedelmükbe
    Lakáshitel

    Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató (JTM) - erre figyelj, hogy annyi hitelt kaphass, amennyit szeretnél

    Talán te is olyan típus vagy, aki hitelfelvétel előtt alaposan körüljárja a témát, és szeret biztosra menni. Vagy már egyeztettél a banki ügyintézővel, és most derült ki, hogy a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató miatt nem kaphatsz annyi hitelt, amennyire szükséged van? Adunk pár tanácsot, hogy el tudd intézni, hogy megkaphasd az igényelt hitelösszeget. Azt is megmutatjuk, hogy milyen jövedelmeket és hiteleket kell számításba venni a JTM kiszámolásánál.

    frissítve: 2024. április 30.
  • Ez a nő azon tűnődik, vajon milyen előnyökkel és kockázatokkal járna, ha lakáshitelt venne fel
    Lakáshitel

    A hitelfelvétel előnyei és kockázatai

    Sokakat tölt el aggodalommal, ha hitelt kell felvenniük. És bár az óvatosság indokolt, a hitelfelvétel remek lehetőséget biztosít arra, hogy segítsen az utadon, és ha okosan csinálod, gyarapodhatsz is általa.

    frissítve: 2024. március 18.